Wyniki - Puchar Koła Soda 2009r.

17.05.2008r Spinningowy Puchar Koła „SODA" im. S. Biela- rzeka Wisła
                                     w miejscowości Nowe Brzesko

17.05.2009r na rzece Wiśle w miejscowości Nowe Brzesko rozegrano drugie zawody zaliczane do Krakowskiej Ligi Spinningowej. W szranki stanęło trzydziestujeden zawodników, którzy zmierzyli się w dwóch cztero i półgodzinnych turach. Sektory tradycyjnie już zlokalizowano na prawym i lewym brzegu rzeki Wisły. Aura dopisała i przez cały czas trwania zmagań zawodników towarzyszyło nam majowe słońce zostawiając wyraźne ślady na nieosłoniętych częściach ciała.

Ryby brały dość chimerycznie i trzeba było trafić szczególne miejsce aby móc pochwalić się niezłym wynikiem. Większość zawodników zapunktowała chociaż
w przewadze były to pojedyncze ryby a ich wielkość nie powalała na kolana. Na całej linii zawiodły jazie i w tej sytuacji okazyjna statuetka za „Największego Jazia" powędrowała do kolegi Jarosława Kozłowskiego za rybkę o masie 985 gram . We wcześniejszych latach jaź poniżej kilograma nie miałby szans stanąć w konkury. Największą rybą zawodów okazał się okazały 71 cm boleń kolegi Rafała Szczurka . Tak w ogóle to trzeba przyznać, że bolenie nieźle żerowały i warto się było poświęcić im trochę czasu. Padło kilka sztuk w  niezłych rozmiarach co po raz kolejny udowadnia, że dobrze łowiąc te ryby można brylować na podkrakowskiej Wiśle.

Indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się kolega Grzegorz Jamrozik. Młody zawodnik, który dopiero drugi raz startuję w naszych ligowych zawodach  niedługo musiał czekać na swoją pierwszą wygraną i po dwóch zawodach jest drugi w punktacji do                 „ Wędkarza Roku". Jedno jest pewne, że cała ligowa czołówka będzie  bacznie obserwować poczynania kolegi w dalszych zawodach. W klasyfikacji „Wędkarz Roku" prowadzi Sławomir Daniel, które wiosenna forma może przyprawić o zawrót głowy.

Warte wyróżnienia jest także drugie kolejne drużynowe podium dla drużyny „SKAŁA" w składzie Adam i Paweł Kalemba. Widać, że doświadczenie zdobyte
w poprzednich latach zaczyna procentować.

Po dwóch zawodach trzeba przyznać, że sezon naprawdę może być ciekawy i obfity
w niespodzianki. Na razie czołówka z klasyfikacji generalnej może spać spokojnie ale musi pamiętać, że kiedyś przyjdzie czas się obudzić. Kwestia wędkarza roku pozostaje sprawą otwartą bo pretendentów do tytułu jest co najmniej kilku.

Wyniki indywidualne:

1m - Grzegorz Jamrozik - koło „Zwierzyniec"

2m - Sebastian Janiga - koło „Kleparz"

3m - Adam Kalemba- koło „Skała"

Drużynowo:

1m - Koło „Soda I" T. Kiper, B. Kiper

2m - Koło „Skała" A. Kalemba, P. Kalemba

3m - Koło „Proszowice" A. Sadowski, M. Czechowicz

Szczegółowe wyniki w tabeli „Krakowska Liga Spinnigowa 2009" na stronie PZW Kraków  w zakładce WKS Kraków - Sekcja Spinnigowa

Tekst i fot. Rafał Flammer

Pliki do pobrania