Składki w 2008 roku ZO PZW Kraków

składka ulgowa (50%) 28.00 zł
składka uczestnika oraz ulgowa złota z wieńcem (75%) 14.00 zł

Składka ulgowa dotyczy:
  • odznaczonych odznakami PZW – srebrną (50%), złotą (50%), złota z wieńcem (75%),
  • osób, które ukończyły 65 lat (50%),
  • kobiet, które ukończyły 60 lat (50%),
  • młodzieży uczącej się (w wieku 16 – 24 lat) (50%),
  • żołnierzy służby zasadniczej (50%)
  • Składka uczestnika dotyczy młodzieży w wieku do 16 lat

WPISOWE

członek zwyczajny 25.00 zł
    członek uczestnik 12.00 zł
    oplata za legitymacjęczłonkowską 5.00 zł

OPLATA ZA EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

członek zwyczajny 20.00 zł
    młodzież i żołnierze służby zasadniczej bezplatnie
    Uwaga!
  • Młodzież, od 14 - tego roku życia, posiadająca kartę wędkarską z opłaconą składką okręgową łowi na prawach członka PZW
  • Członkowie honorowi PZW są zwolnieni z opłacania składki członkowskiej

• SKŁADKA NA ZAGOSPODAROWANIE I OCHRONĘ WÓD

SKŁADKA PODSTAWOWA OKRĘGOWA

normalna: (nizinna + górska) 100.00 zł
    ulgowa: (nizinna + górska) 50.00 zł
    uczestnika: 25.00 zł
    porozumienie Okręgów: Kraków – Bielsko-Biała (*) 50.00 zł

• Opłaty, jak wyżej, honorowane są, zgodnie z porozumieniami zawartymi pomiędzy Okręgami: Kraków – Tarnów, oraz Kraków – Kielce.
    • Składka okręgowa „uczestnika” uprawnia do wędkowania na wodach ogólnodostępnych w całym kraju.

Składka ulgowa dotyczy:
  • odznaczonych odznakami PZW – srebrną (50%), złotą (50%)
  • mężczyzn, którzy ukończyli 65 lat (50%), kobiet, które ukończyły 60 lat (50%)
  • młodzieży uczącej się (w wieku 16 – 26 lat) (50%),
  • żołnierzy służby zasadniczej (50%)
  • Członkowie honorowi PZW są zwolnieni z opłat składki okręgowej (wpis do legitymacji członkowskiej).
  • Członkowie odznaczeni złotą odznaką PZW z wieńcem (wpis do legitymacji) - ulga 100%

• (*) Wędkarze Okregu PZW Kraków, z wykupioną krakowska składka okręgową, mają prawo, po wykupieniu składki okręgowej Okregu PZW Bielsko-Biała (50 zł), wędkować na wodach ogólnodostępnych tego Okregu. Na wodach Okregu PZW Bielsko-Biała obowiązuje ewidencja połowów.

SKŁADKA OKRESOWA (tzw. "dniówka") - nie dotyczy odcinka Raby od Dobczyc do Gdowa

1. Na wody nizinne i górskie:

2. 1dniowa 20.00 zł

• Do nabycia w niektórych Kolach i biurze ZO PZW Kraków .
      • Składki okresowej nie obejmują ulgi.
      • Składkę okresową można wykupić tylko w przypadku posiadania składki okręgowej jednego z Okręgów PZW.
      • Składka wpłacana jest na konto ZO PZW Kraków. Nr konta: 75 1060 0076 0000 4013 3000 1077
      • Składkę okresową można również wpłacić przekazem pocztowym lub bankowym, wpisując na przekazie datę wędkowania.

3. Niezrzeszeni (posiadający kartę wędkarską) i cudzoziemcy wnoszą opłaty:

4. okręgową 300.00 zł
      1 dniową 50.00 zł

• Na wodach Okręgów Kraków, Tarnów i Kielce obowiązuje ewidencja połowów.

Dopłata do składki okręgowej na łowisko "WSPÓLNOTA"

całoroczna:

dopłata dla członka PZW, mieszkającego na terenie woj. małopolskiego, który ma opłaconą składkę okręgową jednego z Okręgów PZW 100.00 zł
    dla członka uczestnika i członka PZW do lat 16 50.00 zł
    składka dla niezrzeszonych w PZW, posiadających kartę wędkarską oraz dla cudzoziemców 300.00 zł
    dopłata do Wspólnoty na spinningowanie ze sprzętu pływającego na zbiornikach: Bagry, Kryspinów i Przylasek Rusiecki zb. nr 1 (składka nie przewiduje ulgi) 200.00 zł

dniówki: (dotyczy wyłącznie zbiorników w Przylasku Rusieckim)

dla członków PZW, posiadających opłatę okręgową jednego z Okręgów PZW 30.00 zł
    dla osób niezrzeszonych w PZW i cudzoziemców (do nabycia w siedzibie ZO Kraków)
    50.00 zł

Uwaga!
    • Opłatę składki członkowskiej okręgowej na zarybienie i ochronę wód oraz składkę uzupełniającą na łowisko „Wspólnota” dokonuje się wyłącznie w Kołach PZW, za otrzymaniem znaków i druków ścisłego zarachowania.
    • Na przekazie pocztowym lub bankowym z tytułu składki okresowej należy obowiązkowo wpisać datę wędkowania, w tym nazwę miesiąca słownie.
    • Opłatę na łowiska Kół PZW ZO Kraków wnosi się po zrealizowaniu składki okręgowej.
    • Regulaminy połowu ryb PZW i Łowiska Wspólnota obowiązują wszystkich wędkujących.

SKŁADKA UZUPEŁNIAJĄCA NA ŁOWISKO „RABA” - całoroczna
    Łowisko na odcinku Raby od mostu w Dobczycach do mostu w Gdowie, bez prawa zabierania ryb.

normalna 90.00 zł
    ulgowa 45.00 zł
    młodzież do 16 roku życia, honorowi członki wie PZW oraz członkowie PZW
    odznaczeni złotą odznaka z wieńcami

0.00 zł

Wykupienia składki uzupełniającej na łowisko „Raba” mogą dokonywać wędkarze:

• z Okręgów: Kraków, Kielce i Tarnów,
    • Okręgu PZW Bielsko-Biała po wykupieniu składki „Porozumienia”,
    • innych Okręgów, po wykupieniu składki na zagospodarowanie i ochronę wód Okregu PZW Kraków.

Ulgowa składka uzupełniająca przysługuje wyłącznie:

• młodzieży uczącej się w wieku 16 – 26 lat,
    • żołnierzom zasadniczej służby wojskowej.

Obowiązuje odrębny rejestr połowów złowionych i wypuszczonych ryb.

DNIÓWKA (dotyczy członków PZW i cudzoziemców)

40.00 zł

Podstawa:
    -Uchwała Nr 58 ZG PZW z 31 sierpnia 2007r.
    -Uchwała Plenum ZO PZW Kraków z 04 grudnia 2007r. i Prezydium ZO z 8 stycznia 2008r.

ZO PZW Kraków